Ο Ολυμπιακός νίκησε 0-1 τον Ατρόμητο με γκολ του Μπρούμα στο 45' και πέτυχε τη 15η νίκη σε 18 παιχνίδια στη Super League Interwetten.

Ο Ολυμπιακός παραμένει η μοναδική αήττητη ομάδα στο πρωτάθλημα και διατήρησε για άλλο ένα παιχνίδι το μηδέν στην άμυνα.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Ολυμπιακός είχε την πλήρη υπεροχή. Το γκολ που έψαξαν οι φιλοξενούμενοι ήρθε στο 45’+1′. Ο Στρούγγης προσπάθησε να προστατέψει τη μπάλα μετά τη μπαλιά του Μπουχαλάκη, ο Μανδάς είχε βγει για να μπλοκάρει, ο Μπρούμα πρόλαβε τον στόπερ του Ατρόμητου, έβαλε το πόδι και σκόραρε.

Και στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ατρόμητος αδυνατούσε να απειλήσει και ο Σα ήταν κυριολεκτικά θεατής του αγώνα.

Όλα αυτά διαδραματίστηκαν στη σκιά της υπόθεσης του Σωκράτη Παπασταθόπουλου, ο οποίος έκλεισε στους Πειραιώτες απορρίπτοντας προτάσεις από ΑΕΚ και Λάτσιο.