Οι Αρκάδες επικράτησαν 2-1 του Άρη με ανατροπή στην Τρίπολη.

Ο Άρης στην αρχή πίεσε, δεν βρήκε γκολ με τον Σάσα στο 24ο λεπτό, αλλά τα κατάφερε με τον Μάνο τέσσερα λεπτά αργότερα έπειτα από το γύρισμα του Μπερτόγλιο, σε μια φάση που ξεκίνησε από πλάγιο.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως ο Αστέρας πέτυχε την ολική ανατροπή. Έπειτα από ένα εξαιρετικό χτύπημα του Φερνάντεθ, ο Κρεσπί στο 66’ πλάσαρε για το 1-1. Στη συνέχεια, ο Κρεσπί από εκτελεστής έγινε δημιουργός σε μια ωραία επίθεση των γηπεδούχων και ο Ριέρα πλάσαρε από κοντά για το 2-1.

Αστέρας Τρίπολης (Μίλαν Ράσταβατς): Τσιφτσής, Κώτσιρας, Άλβαρες, Καστάνιο, Σουάρεθ, Βαλιέντε, Καπίγια (59’ Ιγκλέσιας), Σίτο (59’ Αλί Μπαμπά), Λουίς Φερνάντεθ (81’ Μπελόκ), Κρεσπί (90+ Τιλίκα), Τζίμας (59’ Ριέρα).

Άρης (Άκης Μάντζιος): Σιαμπάνης, Σάκιτς, Ροζ, Μπεναλουάν, Ιωάννου (74’ Σούντγκρεν), Σάσα (74’ Σίλβα), Τζέγκο (81’ Κάτσε), Μπερτόγλιο (64’ Ματίγια), Γκάμα, Γκαρσία, Μάνος (81’ Μήτρογλου).