Συγκίνηση σε ολόκληρο τον ποδοσφαιρικό κόσμο προκάλεσε η πράξη συμπαράστασης προς στον Κριστιάνο Ρονάλντο, για την τραγική απώλεια του νεογέννητου γιου του. Οι οπαδοί της αντίπαλης Λίβερπουλ, ξέσπασαν σε χειροκροτήματα στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης με την Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ.

Είναι το έβδομο λεπτό στο γήπεδο «Ανφιλντ» του Λίβερπουλ. Οι φίλαθλοι στις κερκίδες ξεσπούν σε παρατεταμένα χειροκροτήματα σε ένδειξη συμπαράστασης στο πένθος του Κριστιάνο Ρονάλντο για την απώλεια του νεογέννητου βρέφους του. Η ανθρώπινη στιγμή του ποδοσφαίρου.

Ο Πορτογάλος σταρ δεν ήταν στον αγώνα όπου η Λίβερπουλ έκανε «περίπατο» με τη Γιουνάιτεντ από το 4΄με το γκολ του Ντιάζ καθώς στο 22ο λεπτό ο Σαλάχ πέτυχε και το δεύτερο γκολ της γηπεδούχου. Στο 68΄ο Μανέ «χαϊδεψε» όσο χρειαζόταν τη μπάλα, 3-0 η ομάδα του Κλοπ και στο 85΄ο Σαλάχ διεύρυνε το σκορ στο τελικό 4- 0 .Στην πρώτη θέση η Λίβερπουλ περιμένει το αποτέλεσμα του αποψινού αγώνα Σίτι – Μπραϊτον.