Ο ΠΑΣ Γιάννινα επικράτησε του Παναιτωλικού και πήρε μεγάλη ανάσα βαθμολογικά, σε αντίθεση με τους Αγρινιώτες που κινδυνεύουν...

Το γκολ για τους γηπεδούχους ήρθε στο 16ο λεπτό όταν ο Αριγίμπι σκόραρε μέσα από την περιοχή με ωραίο σουτ μετά από ασίστ του Καρέλη.

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν βαμμένο στα χρώματα του ΠΑΣ, που πέτυχε μια σπουδαία ανατροπή. Ο Τσότσαλιτς στο 52’ ανέτρεψε τον Παμλίδη και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα, με τον Κρίζμαν να εκτελεί και να κάνει το 1-1.

Στο 84’ ο Κάργας με καρφωτή κεφαλιά διαμόρφωσε το τελικό 2-1…

Παναιτωλικός (Tραϊανός Δέλλας): Κνετ (Μελίσσας 46′), Περέιρα, Κωνσταντόπουλος, Τσότσαλιτς, Τζανακάκης, Τσιγγάρας (Ντάλσιο 82′), Ταχάρ (Μάζουρεκ 68′), Ντίας, Μπαρμπόσα (Βέργος 74′), Αριγίμπι (Ντουάρτε 74′), Καρέλης

ΠΑΣ Γιάννινα (Αργύρης Γιαννίκης): Λοντίγκιν, Παντελάκης, Κάργας, Σάλιακας, Πίρσμαν, Ντομίνγκεζ, Κάστρο (Λιάσος 46′), Καρτάλης (Εραμούσμπε), Νάουμετς (Μπρένερ 37′), Παμλίδης (Μιλιντσεάνου 82′), Λεό (Κρίζμαν 46′)