Ο Άρης νίκησε 1-0 τον Απόλλωνα στη Ριζούπολη για τη 18η αγωνιστική της Super League Interwetten.

Ύστερα από τρία παιχνίδια χωρίς γκολ, τη νίκη για τους “κίτρινους” έδωσε στο 18ο λεπτό ο Νικόλας Ιωάννου. Ο Άρης με όπλο την άμυνα ήταν καλύτερος στο πρώτο ημίχρονο και διατήρησε το προβάδισμα μέχρι το τέλος.

Ο Απόλλων στο δεύτερο ημίχρονο ανέβασε την απόδοσή του, πίεσε τον Άρη, αλλά ευκαιρία δυσκολευόταν να βρει. Έφτανε έξω από την περιοχή του αντιπάλου, αλλά η πρώτη τελική έγινε στο …84′, με την άστοχη κεφαλιά του Ντάουντα.

Ο Άρης ανέβηκε στην τρίτη θέση με 11 νίκες, τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, ενώ ο Απόλλων είναι 10ος με πέντε νίκες, τρεις ισοπαλίες και εννέα ήττες.