Ο Απόλλων Σμύρνης κέρδισε τη Λάρισα στο Αλκαζάρ με γκολ του Τσιλούλη

Η ΑΕΛ ξεκίνησε το παιχνίδι πολύ δυνατά και με διάθεση να βάλει γρήγορα γκολ αλλά ο Απόλλων πέτυχε να κρατήσει την ομάδα του θεσσαλικού κάμπου μακριά από την περιοχή του. Παρά την ασφυκτική πίεση των Λαρισαίων το ημίχρονο έληξε ισόπαλο χωρίς τέρματα (0-0). Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα της Ριζούπολης ανέβασε την απόδοσή της και έγινε πιο απειλητική με αποτέλεσμα καταφέρνει να φτάσει στο γκολ της νίκης στο 73′ με τέρμα που σημείωσε ο Τσιλούλης έπειτα από ασίστ του Ντάουντα. Στο 91′ η ΑΕΛ έχασε μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει με τον Τρούγιτς, ο οποίος όμως τη σπατάλησε σουτάροντας άουτ.

ΑΕΛ: Μπάγιτς, Μιχαήλ, Ζίζιτς (57′ Γιουνές), Τσόσιτς, Φιλίπ, Νικολιάς, Σπαρβ (46′ Μιλοσάβλιεβιτς), Κολομπίνο, Μπέρτος (77′ Τρούγιτς), Πινακάς, Ντουρμισάι

Απόλλων: Βέρχουλστ, Μπαξεβανίδης, Ντομίνγκεθ, Λιγσάρας, Μπρούτσιτς, Κολ, Λαγός (61′ Κιτοκό), Μαρκ Φερνάντεθ (89′ Χουχούμης), Μουνιέ (76′ Βιτλής), Τσιλούλης, Ντάουντα (89′ Τσαμπούρης)