Η Λαμία έβαλε δύσκολα στο πρώτο μέρος στον ΠΑΟΚ, ο οποίος στο δεύτερο σοβαρεύτηκε και πανηγύρισε μια ευρεία νίκη, κλειδώνοντας ουσιαστικά την πρόκριση.

Στο έκτο λεπτό ο Ροντρίγκο έκανε το σουτ, ο Θεοδωρόπουλος απέκρουσε και ο Τζόλης στο ριμπάουντ με κεφαλιά έκανε το 1-0.

Λίγα λεπτά αργότερα Αντέτζο με γυριστό σουτ έκανε το 1-1 στο 11′.

Στο 16’ο Σβαμπ με εξαιρετικό πλασέ με το αριστερό έκανε το 2-1.

Η Λαμία έφτασε στο 2-2 στο 24ο λεπτό με τον Μπεχαράνο Ο διαιτητής δεν το μέτρησε αρχικά σφυρίζοντας οφσάιντ. Έπειτα από την επικοινωνία με τον VAR έδειξε σέντρα…

Στο δεύτερο μέρος με τα γκολ των Τζόλη, Ροντρίγκο και Κρμέντσικ, ο ΠΑΟΚ επικράτησε κατά κράτος και μετέτρεψε τη ρεβάνς σε ματς διαδικαστικού χαρακτήρα.

ΠΑΟΚ (Πάμπλο Γκαρσία): Πασχαλάκης, Βιεϊρίνια, Ίνγκασον, Κρέσπο, Ροντρίγκο, Τσιγγάρας, Σβαμπ (65′ Ελ Καντουρί), Ζίβκοβιτς (80′ Μουργκ), Ουάρντα (80′ Καγκάβα), Τζόλης (90+2′ Νινούα), Σβιντέρσκι (65′ Κρμέντσικ).

ΛΑΜΙΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Θεοδωρόπουλος, Προβυδάκης, Αντέτζο, Βύντρα, Σαραμαντάς, Μπεχαράνο, Γκούγκα (69′ Ασίγκμπα), Γκαζαριάν (89′ Τζέιμς), Πίτι (69′ Βασιλακάκης – 78′ λ.τρ Κωστίκα), Ρόμανιτς, Αραμπούλι.